piątek, 12 października 2012

18. Ramka z Michasiem

Kilka dni temu także ostatecznie powstała ramka, w której widnieje zdjęcie naszego synka, Michała.
Bazą ramki jest deseczka, a właściwie sklejka o prostokątnym kształcie.

17. Urodzinowa dla Kubusia

Wczoraj zaczęłam przygotowywać kartkę urodzinową dla Kubusia, który w listopadzie kończy roczek.
Na kartce dużo się dzieje. Z resztą jak spojrzeć na moje poprzednie prace, praktycznie na każdej z nich dużo się dzieje... Taki mam okres w życiu właśnie, że dzieje się b. dużo... Sprawy przyjemne i mniej przyjemne ale nie o tym miało być w tym poście...
Wracając do tematu, kartę wykonałam z resztek papierów, które jeszcze mogły nadawać się na typową dziecięcą kartkę. Tak, tak, niedługo trzeba zaopatrzyć się w nowe materiały, tym bardziej, że koleżanka z szkoły chciałaby, abym zrobiła dla niej notes i troszkę akcesoriów muszę dokupić, bo naprawdę chciałabym aby była zadowolona... I znowu zeszłam troszkę z tematu, którym jest kartka dla Kubusia!
A więc baza kartki to kwadrat. Użyłam wykrojników w kształcie kwadratu i koła, tzw. muszelkowych. Ponadto wykrojnik listki przydał się, choć właśnie dotarło dla mnie, że kilka tygodni temu zasuszyłam sobie listki i mogłam przecież właśnie je wykorzystać w swojej pracy. No cóż, przyjdzie chwila i na nie.
Bardzo przydatny był wykrojnik alfabetu. Do ozdobienia użyłam także motylki i ćwieki, a jednym z głównych elementów kartki jest cyfra 1, która wyraźnie sygnalizuje, które to urodziny Kubusia. :-)
Środek kartki to życzenia przygotowane w programie graficznym + tag z miejscem na wpis od osoby wręczającej kartkę + koperta "schowana" pod życzeniami.
Kartkę wzbogaciłam o wstążeczkę.
Oto ona: